Ağın Öğretmen Evi Projesine Destek
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı istişare toplantısına katıldık,
Ankara'da Elazığ Tanıtım Günleri Faaaliyetlerimiz.
Hayvan Üreticilerinin Sorunlarını dinledik.
Bügelek Höyüğü

Bu alanda açılmış bir kaçak kazı çukuru içinde ve molozun döküldüğü alanda, dikdörtgen biçimli yapı taşları, yassı sal taşlar, tuğla parçaları ve seramik parçaları bulunmaktadır.

Hastek Kalesi

Keban Baraj gölü'ne dik inen kayalıklar üzerinde alttan itibaren kat kat oyularak sığınak stilinde, dışarıya kapalı oyma mağaralardan oluşmuştur.

Sülük Gölü

Alanda iki göl yan yanadır. Yine çevresinde küçük göllerde mevcuttur. Göllerin doğallığı, güzel ve ilgi çekicidir. Sülük gölü kenarında dinlenme alanları, piknik alanları, kamelyalar ve ahşaptan sosyal tesisler yapılarak ilçe için cazip bir mekan haline getirilmelidir.

Bademli Kaya Mezarları

Roma dönemine ait olduğu, mezarlarda bulunan bazı sikke ve yazılı taşların incelenmesinden anlaşılmaktadır. Kaya mezarları 2 ya da 2,5 metrekare genişliğindedir.

Ağın Merkez Ulu Camii

Caminin inşa kitabesi bulunmamaktadır. Caminin minaresi giriş kapısının üzerinde yer alan kitabeye göre 1178 H. (1764-65 M.) tarihinde Hacı Osman Ağa tarafından yaptırılmıştır. Cami minareden önce yapılmış olmalıdır.

Ağın Şenpınar Çukuru

Bu çukurun üst çapı tahminen 400-500 metre ve 50 metre derinliğindedir. Çevre Halkı tarafından “Kup” diye adlandırılmaktadır.

Ağın Küşne Kilisesi

Kilise kalıntısının sadece kuzey duvarı ayakta, doğu ve batı duvarlarının bir kısmı ayakta güney duvarı ise tamamen yıkılmıştır.