Ejder Açıkkapı: Tarım ve Orman Bakanlığımız KPSS 2024/4 ile Mülakatsız Personel Alımları Yapılacak

/Upload/images/Faaliyetler/NACI8807(1).JPG

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 2024/4 ile 5500 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İlgili alımlar için ÖSYM üzerinden tercihler başladı.  Tercih işlemleri 31 Ocak 7 Şubat tarihlerinde ÖSYM'nin resmi sayfasından gerçekleşecek tercihlerin ardından sözlü sınav uygulaması yapılmayacak. AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı , Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 5500 personel alımında mülakat uygulanmayacağını hatırlattı. Merkezi yerleştirmelerde mülakat uygulamasının değil, puan sıralamasının esas alındığını hatırlatan Açıkkapı, seçim bölgesi Elazığ ilinde de Şoför , Temizlik Görevlisi , Ziraat Mühendisi,  Gıda Mühendisi,  Su Ürünleri Mühendisi, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi  , Orman Muhafaza Memuru, Büro Personeli, Laborant gibi unvanlarda alımlar yapılacağını söyledi. 

Tarım ve Orman Bakanlığının 2024 yılı içerisinde 5500 sözleşmeli personel alımının yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'nın daha önce müjdelediği gibi 1500 tarımm işçisi alımı da yapacağını söyleyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı, bu alımların İŞKUR üzerinden kura ile gerçekleştirileceğinin altını çizdi. 

Açıkkapı, " Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye yüzyılına , Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve aziz vatanımıza güç katacak yeni personel alımlarının Elazığ'ımız ve güzel ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.


Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Aralık ayında bakanlığa ihdas edilen kadrolarla ilgili bir mesaj yayımlamış, "İnsan kaynağımızı 2024 yılında da güçlendirmeyi sürdüreceğiz. Bakanlık olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Bakanlığımızın her bir ferdiyle birlikte tarımsal üretimdeki gücümüze güç katmaya, doğal kaynaklarımızı koruyup geliştirmeye ve tarım, orman, su alanlarında üretici ve vatandaş odaklı çalışmaya devam edeceğiz." demişti.