AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’dan Regaib Kandili Mesajı

/Upload/images/Faaliyetler/WhatsApp_Image_2023-10-12_at_17_51_40.jpeg

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, mübarek 3 ayların müjdecisi olan Regaib Kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

 

Açıkkapı’nın mesajında şu ifadeler yer alıyor:

 

Aziz şehrimin güzel insanları, kıymetli hemşehrilerim,

 

Bugün, manevi bir yenilenme mevsimi olan üç ayların habercisi Regaib Gecesi'ni idrak etmenin sevincini ve huzurunu yaşamaktayız.

 

Bu mübarek gecede, yeryüzündeki bütün masum, mahzun ve mazlum gönüller adına kalplerimizi semaya açarak, insanlığın huzurunu tehdit eden her türlü şiddetin ve zulmün son bulması için dualarımızı Yüce Allah'a iletiyoruz.

 

Regaib Gecesi, manevi dünyamızın bereket mevsiminin başlangıcıdır.

 

Bu mübarek gecede, kendimizi her açıdan sorgulayarak ruhen ve fikren toparlanma fırsatını yakalayabiliriz. İçten ve samimi duygularla Allah'a yöneldiğimiz, affedilmeyi ümit ettiğimiz bu gecede, hatalarımızdan arınma ve günahlarımızdan tövbe etme şansını elde ederiz.

 

Maalesef, bu sene gönüllerimiz yaralı ve kalplerimiz hüzünlü olarak Regaib Gecesi'ne girmekteyiz. Başta siyonist katil İsrail’in işgalindeki Gazze olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan zulümler, insanlık onurunun ve hukukunun göz ardı edildiği bir dönemi işaret etmektedir. Bizler, insan haklarına saygı gösteren, adaleti ve barışı savunan bir anlayışın temsilcileri olarak bu kötülüklerin son bulmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.

 

Regaib Gecesi, birlik ve dayanışma gecesidir. Bu gece, yeryüzündeki bütün masum, mahzun ve mazlum gönüller adına kalplerimizi semaya açarak, insanlığın huzurunu tehdit eden her türlü şiddetin ve zulmün son bulması için ihlas ve samimiyetle Yüce Allah'a dua edelim.

 

Bu vesileyle başta Elazığlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Regaib Gecesi'ni tebrik ediyor, Cenab-ı Hak'tan ülkemizi, İslam alemini ve tüm insanlığı her türlü felaketten, musibetten korumasını niyaz ediyorum.

 

Allah’ım Ramazan ayına huzurla, bereketle ve sükûnetle kavuşmayı hepimize nasip eylesin.

 

Saygılarımla,

Ejder Açıkkapı

AK Parti Elazığ Milletvekili

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi